Osobiste mierniki EM - ochrona pracownika EKSPOZYMETR - Profesjonalne mierniki pola elektromagnetycznego WAVECONTROL.pl

Szukaj
Go to content

Main menu:

Osobiste mierniki EM - ochrona pracownika EKSPOZYMETR

EKSPOZYMETRY Mierniki Osobiste
*** Wstępna informcja techniczna *

WaveMon LF
H-field Isotropic Sensors,   LowFrequencies
Monitor osobisty EMF, do ciągłego monitorowania narażenia pracowników na silne pola elektromagnetyczne

            

     WaveMon LF
Osobisty monitor DC, 10Hz - 400kHz, silne pole magnetyczne
Pomiar 3-osiowy.


OSTRZEŻENIE
Alarm dźwiękowy, wizualny i wibracyjny
   
ICNIRP, 2013/35 / EU, FCC AND SC6 (2015)
Możliwe ustawienie na dowolny standard
   
EKSPOZYCJA Z DATALOGGEREM
Oprogramowanie PC,  USB
   
UCHWYT, PASEK LUB UCHWYT NA RAMIĘ
Profesjonalny i wygodny
*** Wstępna informcja techniczna *

WaveMon LF
H-field Isotropic Sensors,   DC and 10 Hz - 400 kHz
Monitor osobisty EMF, do ciągłego monitorowania narażenia pracowników na pola elektromagnetyczne

              
  • Monitor osobisty EMF od WaveControl opracowany został w trosce o bezpieczeństwo pracowników, którzy narażeni są na niebezpieczeństwa ze strony pól magnetycznych stałych i zmiennych. Urządzenie ostrzega przed zagrożeniem za pomocą dźwięku, wibracji oraz wizualnie. Pozwala również śledzić historię ekspozycji.
  • Jest to urządzenie, które można przymocować do uprzęży, paska lub ramienia tak by można je było wziąć do ręki w każdym momencie i łatwo odłożyć. Można go również przymocować do małego karabińczyka, aby go nie upuścić.
  • WaveMon ma rejestrator danych do ciągłej rejestracji danych. Komunikacja z urządzeniem odbywa się przez port USB, który pozwala parametryzować urządzenie i pobierać nagrane dane. Ułatwia to tworzenie raportów i pozwala zachować zapis twoich danych ekspozycji dla twojego bezpieczeństwa.
  • Mały i lekki, zasilany akumulatorami AA ładowanymi przez port USB. Można go również używać ze standardowymi bateriami AA, dzięki czemu zawsze można znaleźć zamienniki.
  • Opcjonalnie wbudowany GPS umożliwia sprawdzanie obszarów gdzie występuje największa ekspozycja na pola magnetyczne lub elektryczne
WaveMon, ceniony za swój design

Z przyjemnością informujemy, że ADI-FAD, Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego powiązane z FAD, Fostering Arts and Design przyznało nagrodę "Delta Selection" firmie WaveMon na prestiżowym konkursie Delta Awards 2018 za wzornictwo przemysłowe.

WaveMon wykrywa pola elektromagnetyczne i ostrzega użytkownika, gdy jest narażony na niebezpieczny poziom promieniowania. Dzięki czujnikom izotropowym, detekcji RMS, rejestratorowi o dużej pojemności, ważonej reakcji (shaped response *) na międzynarodowe standardy i ostatniej aktualizacji: GPS i wysokościomierz.


* shaped response: czułość miernika jest zależna od zakresów częstotliwości (nie jest to płaska charakterystyka jak w prostych wskaźnikach), zgodnie z wybranym standardem.
Aktualne oprogramowanie pozwala na elastyczne konfigurowanie alarmów...

Jeżeli alarm został uruchomiony:
- czy możemy bezpiecznie dokończyć pracę ?
- jak długo można pozostawać w zasięgu pola gdzi nastąpiło wyzwolenie alarmu ?

Alarmy są zazwyczaj uruchamiane przy chwilowym przekroczeniu wartości (!), natomiast normy zdrowotne są odniesione do wartości średniej pola w dłuższym okresie czasu np. 6 minut. Odpowiednia konfiguracja alarmów jest odpowiedzią:

Oprogramowanie WAVEMON pozwala na wybór czy alarm jest wzbudzany od wartości średniej czy chwilowej (zależnie od warunków pracy operatora). Dodatkowo ALARM może być uśpiony na pewien czas np. kolejną minutę, potrzebną do dokończenia pracy.

Konfiguracja diod LED: tylko wskazanie wartości chwilowej lub dodatkowo wartości średniej. Każdy z wybranych alarmów może być skonfigurowany dla powiadomień:
- wibracje
- dźwięk
- obydwa (powyższe)
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Back to content | Back to main menu